FOTOGALERIE‎ > ‎

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ HRANICE

přidáno: 25. 4. 2014 5:03, autor: Alena Lukačovičová   [ aktualizováno 25. 4. 2014 5:30 ]
V pátek 25. 4. 2014 jsme se zúčastnili dopravní výchovy na dopravním hřišti v Hranicích pod vedením pana Kociána (mj. učitel autoškoly a policista).
Povídali jsme si o povinné výbavě kola a cyklisty, dopravních značkách, silničním provozu a vše jsme si nakonec vyzkoušeli prakticky jízdou na kole.

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ HRANICE 25. 4. 2014

SPRÁVNÁ VÝBAVA = BEZPEČNÁ JÍZDA

POVINNÁ VÝBAVA:
PŘEDNÍ BRZDA, ZADNÍ BRZDA, PŘEDNÍ ODRAZKA BÍLÁ, ZADNÍ ODRAZKA ČERVENÁ, ODRAZKY NA PEDÁLECH, ODRAZKY NA PAPRSCÍCH KOL, záslepky řídítek

ZA SNÍŽENÉ VIDITELNOSTI:
PŘEDNÍ BÍLÉ SVĚTKO NEBO BLIKAČKA, ZADNÍ ČERVENÉ SVĚTLO NEBO BLIKAČKA

VÝSTROJ CYKLISTY:
Nejdůležitější součástí je PŘILBA. Do 18 let ji musí mít VŠICHNI!
Dále pevná obuv, cyklistické brýle, lékárnička, rukavice, láhev s pitím, reflexní prvky.

Následky úrazů hlavy bez přilby jsou často nevratné - ztráta řeči, smyslového vnímání, paměti, pohyblivosti či omezení schopnosti myslet.
NOSIT PŘILBU VŽDY, I NA KRÁTKÉ VZDÁLENOSTI!

NĚKTEŘÍ ŽÁCI NEMAJÍ CYKLISTICKOU PŘILBU :-(
Přimlouvám se o její pořízení neboť PŘILBA ZABRAŇUJE ZRANĚNÍ HLAVY, SNIŽUJE NÁSLEDKY PÁDU (HLAVA JE PŘI PÁDU ZASAŽENA NEJČASTĚJI, HROZÍ POŠKOZENÍ LEBKY A MOZKU).